jaka to muzyka alternatywna

jaka to muzyka alternatywna

Wysokobiałkowa śniadanie

Nowe badania wykazały, że wysoki śniadanie białko może pozwolić na diecie, aby utrzymać się na torze, pomagając diecie zachowują pełnię w ciągu dnia.

The British Journal of Nutrition opublikował opracowanie uznając, że termin spożycia białka wpływa na uczucia sytości w ciągu dnia. Badanie wykazało, że kiedy ludzie jedli żywność wysokiej jakości białko, z takich źródeł jak jaj i chudego boczku, na śniadanie mieli większe poczucie trwałego pełności w ciągu dnia w porównaniu do tego, kiedy więcej białka spożywane na obiad lub kolację.

Istnieje coraz większa liczba badań, które obsługuje spożywanie żywności wysokiej jakości białko podczas diety, aby zachować poczucie sytości, a badanie to jest szczególnie wyjątkowy, ponieważ spojrzał na czas spożycia białka i ujawnił, że podczas spożywania białka może być najbardziej krytyczny element równania, jeśli chodzi o diety.

Badaniem objęto mężczyzn z nadwagą lub otyłych, którzy jedli dietą niskokaloryczną. Dieta składa się z dwóch wariantów spożycia białka, których oba były w federalnych zaleceń żywieniowych: normalny spożycie białka (11-14 procent kalorii) lub zwiększoną białka (18-25 procent kalorii). Naukowcy przebadali wpływ spożywania dodatkowego białka na konkretne posiłki – śniadanie, obiad lub kolację – albo rozmieszczonych równomiernie w ciągu dnia.

Naukowcy odkryli, że uczucie pełności był największym i najbardziej trwały przez cały dzień, gdy dodatkowe białka z jaj i chudego boczku, została zjedzona na śniadanie, w przeciwieństwie do obiadu lub kolacji.

Badanie to przyczynia się do coraz liczniejszych badań dotyczących korzyści płynących z jedzenia śniadania wysokiej białka do kontrolowania wagi. Inne badanie opublikowane w International Journal of Obesity odkryli, że jedzenie dwóch jajek na śniadanie, jako część diety o obniżonej kaloryczności, pomógł dorosłych z nadwagą stracić na wadze więcej i czuć się bardziej energiczny niż ci, którzy jedli śniadanie bajgiel równych kalorii.

– autor artykułu